Leastex: O nás

Moderní a profesinální přístup k praní prádla.

Kdo jsme

Jsme odborníci poskytující služby v oblasti prádelenství.

Zajistíme vše – od chemotermodezinfekčního praní, mokrého čištění přes sušení, žehlení, expedici, pronájem prádla až po jeho detailní evidenci v oběhu. 

Své služby poskytujeme na Moravě, ve Slezsku a také v Praze již od roku 1992. Provozujeme specializované prádelny v Ostravě, Českém Těšíně a Praze, které jsou vybavené nejmodernější prací, sušicí, žehlící a manipulační technikou od dodavatelů jako jsou Kannegiesser a Primus. Dále disponujeme softwarovým vybavením, dopravní a manipulační technikou - vše pro zajištění komplexního servisu prádla a pracovních oděvů. Snažíme se neustále zlepšovat své činnosti, a to nejen v oblasti kvality poskytování služeb, ale i v oblasti přístupu k životnímu prostředí. 

leastex-o-nas-kdo-jsme.jpeg (240 KB)

Kde působíme

Pereme pro různá odvětví.

Komplexní servis společnosti Leastex je určen především zdravotnickým zařízením, své služby poskytujeme i v oblasti potravinářství nebo v hutním či těžebním průmyslu a v dalších odvětvích.

Zdravotnictví

Našimi klienty jsou primárně nemocnice, zařízení poskytující sociální služby, či pečovatelské domy. Oblékáme zdravotnický personál, pacienty i novorozence napříč Českou republikou. Garantujeme dodržení hygienických standardů při praní i manipulaci s prádlem. Součástí našich služeb je také pořízení oděvů, správa objednávkového systému a kompletní logistika prádla.

leastex-o-nas-kde-pusobime-zdravotnictvi.jpg (161 KB)

Průmysl

Poradíme si i se silně znečištěným prádlem pocházejícím z velkých průmyslových provozů, jako je těžební, důlní, hutní nebo strojírenský. V rámci našeho servisu poskytujeme i služby zahrnující opravy prádla, vždy najdeme řešení vyhovující našim klientům a potřebám jejich provozů a zaměstnanců.

leastex-o-nas-kde-pusobime-prumysl.jpg (189 KB)

Potravinářství

Zajišťujeme komplexní servis prádla i do specifických průmyslových odvětví, jakým je například oblast potravinářství. Naše způsoby zpracování, či logistiky, materiál a střihy oděvů, splňují nejnáročnější požadavky provozů našich klientů.

leastex-o-nas-kde-pusobime-potravinarstvi.jpg (240 KB)

Naše provozy

Prádlo rozvážíme po celé České republice.

V současnosti disponujeme třemi samostatnými provozy pro zpracování prádla. K  provozům je vázáno několik detašovaných pracovišť, jejichž pracovníci zajišťují distribuci prádla na konkrétní odběrná místa.  

Provoz v Ostravě Porubě je největším z našich provozů a je specializován na zpracování zakázek pro velká zdravotnická zařízení a menší zdravotnické subjekty. Pereme, sušíme, žehlíme, opravujeme a expedujeme prádlo a pracovní oděvy. Konečnou distribucí prádla na konkrétní odběrná místa zajišťují naši zaměstnanci na pracovištích expedice, jako součást našeho komplexního servisu prádla.

Provoz v Českém Těšíně je zaměřen na zpracování různých typů prádla včetně zdravotnického, hornického, průmyslového prádla a prádla pro potravinářské provozy. Staráme se o praní, mokré čištění, žehlení a opravy oděvů, abychom zajistili jejich kvalitu a bezpečnost použití. Náš přístup je individuální, jsme připraveni vždy pružně reagovat na přání našich klientů.

Provoz v Praze je specializován pouze na zpracování zdravotnického prádla. Prioritně se zaměřujeme na praní, žehlení a opravy oděvů a lůžkovin používaných ve zdravotnických zařízeních. Naši zaměstnanci se pečlivě starají o to, aby zdravotnické prádlo bylo důkladně vypráno, žehleno a v případě potřeby opraveno, abychom zajistili jeho bezpečnost, čistotu a hygienickou nezávadnost. 

Systém kvality

Zajistíme certifikovanou kvalitu.

Ve společnosti Leastex je zaveden integrovaný systém řízení. Tento systém se týká managementu jakosti a enviromentálního managementu.

Máme zaveden integrovaný systém řízení společnosti dle norem EN ISO 9001:2015 pro management jakosti a EN ISO 14001:2015 pro enviromentální management, EN 14065:2002, systém vyhodnocení rizik a kontroly biokontaminace. 

Zároveň jsem držiteli certifikátů Asociace prádelen a čistíren (APAČ), což svědčí o vysoké kvalitě a standandu námi poskytovaných služeb. Těmito certifikáty a systémy řízení se zavazujeme dodržovat nejvyšší standardy a normy v oblasti kvality, životního prostředí a mikrobiologie, a zároveň se neustále zlepšovat a inovovat naše služby.

Přehled certifikátů

Projekt EU

Optimalizujeme energetickou spotřebu

Evropská unie podpořila náš projekt "Snížení energetické náročnosti provozu prádelny Leastex“

Snížení energetické náročnosti provozu

1. Optimalizujeme provozní procesy, využíváme moderní technologie a inovace pro úsporu energie.

2. Snažíme se efektivněji hospodařit s energií a snižovat nejen provozní náklady, ale také náš vliv na životní prostředí.

 

Umíme víc

Jsme součástí TSC Group.

TSC je zkratka anglického názvu Technical Services Company a vyjadřuje naše zaměření na poskytování služeb širokého spektra služeb pro různé skupiny zákazníků, od průmyslu přes jadernou energetiku až po zdravotnictví.

O skupině TSC

TSC Group je holdingová společnost zastřešující 10 firem zabývajících se facility managementem, úklidovými službami, čištěním průmyslových provozů a technologií, praním prádla pro nemocnice a jeho pronájmu, náhradním plněním a dalšími návaznými službami v oblasti personalistiky a specializovaných softwarových řešení. Do portfolia skupiny patří společnosti zabývající se úklidem, specializovaná společnost poskytující úklidové služby zdravotnickým zařízením, společnost zaměřená na průmyslové čištění, společnost zaměřená na odklakování a další. Skupina zaměstnává 4500 lidí. Obrat za rok 2021 je 100 mil. eur. Ve svém oboru je TSC Group největší skupinou v České republice a své aktivity rozvíjí v současnosti i na slovenském trhu.

Více o TSC Group

Kontakt

Sídlo

Leastex, a.s.

K Myslivně 2140/61
708 00 Ostrava – Poruba 

IČ: 451 92 731DIČ: CZ45192731

B 434 vedená u Krajského
soudu v Ostravě.

Provozovna Český Těšín

Leastex, a.s.

Na Lučinách 1476
737 01 Český Těšín

 

S čím Vám můžeme pomoci?